Minu lubadused – KOV valimised 2021

Minu lubadused – KOV valimised 2021

Hea tartlane!

Palun Sinu häält tulevastel KOV valimistel!

Viimasel kolmel aastal olen abilinnapeana vastutanud Tartu sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna arengu eest. Paljuski iseloomustab seda perioodi võitlus koroonaviirusega – Tartu vaktsineerimiskeskuse loomine koos heade partneritega ning töö selle nimel, et meie linn saaks olla maksimaalselt avatud.

Siiski oleme jõudnud ka palju muud – kohandada pea 300 liikumisraskusega tartlaste kodud, pannud aluse kahele uuele hooldekodule, suunanud eakaid toetama heaolumeistrid ja hoolduskoordinaatorid. Suurt tähelepanu oleme pööranud tartlaste füüsilise ja vaimse tervisehoidmisele. Kerkinud on uued spordi – ja mänguväljakud, korda on saanud koolihoovid ning olemevälja töötanud erinevaid meetmeid inimeste vaimse heaolu toetamiseks keerulisematel aegadel.

Järgnevalt kirjeldan Sulle, mida soovin koos heade kaaslastega Sinu usaldatud hääle toel tuleval neljal aastal Tartus teha.

Tervem Tartu – Tartlased väärivad võimalikult pikka, tervet ja õnnelikku elu!

  • Linnosad saavad juurde mitmekesiseid liikumisvõimalusi – mägironimisseinad, asteklaverid, rularampid. Ja ka rohkem pinke, et vahepeal oleks võimalik jalga puhata.
  • Rajame Tähtvere Puhkeparki Baltikumi kõige mitmekesisema välitreeningala koostipptasemel välijõusaali ja laste mänguväljakuga.
  • Tekitame jalakäijatele ja kergliiklusvahendi kasutajatele selgelt eraldatud teeosad, rajame kiired kergliikluse otseteed linnasüdamesse.

Targem Tartu – Lapsed peavad Tartust saama parima hariduse!

  • Koolimajade renoveerimine jätkub. Iga kooli juurde rajatakse ka Liikuma KutsuvKoolihoov!
  • Tagame lasteaedades ja koolides vajaliku arvu tipptasemel tugispetsialiste.
  • Toetame Liikuma Kutsuva Kooli ja Kiusamisvaba kooli programmide laienemist hoidmaks laste vaimset ja füüsilist tervist.

Tugevam Tartu – Tugevas linnas on kõik inimesed hoitud!

  • Loome juurde hooldekodukohti ja suurendame koduhoolduse mahtu.
  • Toetame üksikuid eakaid kodustes toimetamistes – suurendame heaolumeistrite arvu ning loome üksikutele eakatele võimalusi suhtluskaaslaste leidmiseks.
  • Kujundame linnaruumi liikumisraskustega inimestele sõbralikumaks ning jätkame liikumisraskustega inimeste kodude kohandamist.